Görme Engelliler

Gelenek Değişmedi Okulumuz, Beyaz Bayraklı ve Beslenme Dostu Okul Olmaya Devam Ediyor

Beyaz Bayraklar ve Beslenme Dostu Okul Sertifikaları Sahiplerini Buldu

Beyaz Bayraklar Sahiplerini Buldu

Okullarımızdaki çocuklarımızın beden ve ruh sağlığını korumak, geliştirmek, yaşam kalitesini yükseltmek, temizlik ve hijyen konusunda yeterli eğitim almış sağlıklı nesiller yetiştirmek, öğrencilerimizin hijyenik bir ortamda eğitim-öğretimini sürdürmek, Bakanlığımıza bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarını temizlik ve hijyen konusunda teşvik etmek amacıyla “Beyaz Bayrak”, Beslenme dostu okullar iş birliği ile de okullarımızda sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam teşvik edilerek sağlıklı beslenen hareketli yaşam tarzına sahip sağlıklı ve zinde yetiştirilmesi amacıyla “Beslenme Dostu Okullar” Projeleri dahilinde İşbirliği Protokolleri Milli Eğitim Bakanlığımız ile Sağlık Bakanlığı arasında imzalanmıştır.

İlimizde Beyaz Bayrak Projesi kapsamında 2016-2017 Eğitim Öğretim yılında denetlenen ve beyaz bayrak almaya hak kazanan 88 okulumuza, beyaz bayrakları ve sertifikaları ile “Beslenme Dostu Okul Projesi” kapsamında 15 okulumuza sertifikaları verilmek üzere 14.06.2017 çarşamba günü saat 12.00’de Merkez Öğretmenevi toplantı salonunda sertifika ve bayrak töreni yapıldı.

Gerçekleşen törene İl Milli Eğitim Müdürümüz Şevket Karadeniz, İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Bekir Demirbaş, İl Milli Eğitim Şube Müdürümüz Ahmet Dost ve “Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul projesi” kapsamında sertifika almaya hak kazanan okul müdürmüz Hasan Yurdakul ve diğer okul müdürleri katıldı.

Törende; İl Milli Eğitim Müdürümüz Şevket Karadeniz ve İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Bekir Demirbaş, bu projelerin önemini arz eden birer konuşma yaptılar.

             Tören, konuşmaların ardından okul müdürlerine bayrak ve sertifikaların verilmesiyle sona erdi. 

 

15-06-201715-06-201715-06-201715-06-201715-06-2017


Paylaş Facebook  Paylaş twitter  Paylaş google  Paylaş linkedin

  Beğen | 0  kişi beğendi